Office 2016 do Windows 10 na pierwszym materiale wideo

Microsoft zapowiedział już nową wersję swojego pakietu biurowego, a do sieci trafiają pierwsze informacje na jego temat. Pojawił się już materiał wideo, który prezentuje jak wygląda interfejs w deweloperskiej edycji Office 2016 do urządzeń z interfejsem dotykowym.

Oprócz systemu operacyjnego Windows 10 firma z Redmond zapowiedziała w styczniu nową wersję swojego pakietu biurowego. Office 2016 pojawi się w dwóch wersjach. Jedna z nich będzie przystosowana do pracy z wykorzystaniem klawiatury i myszy, a dla drugiej przygotowany zostanie zupełnie nowy interfejs przystosowany do obsługi za pomocą palca.

Do internetu trafił film, który prezentuje nowe aplikacje składające się na Office 2016 w wersji dotykowej. Widać na nim jak wygląda służący do tworzenia dokumentów tekstowych Word, edytor arkuszy kalkulacyjnych Excel i program do przygotowywania prezentacji multimedialnych PowerPoint.

Jak na razie Office 2016 prezentowany na filmie to wczesna wersja deweloperska. Nie ma jeszcze zaimplementowanych wszystkich funkcji, a interfejs może zostać jeszcze przemodelowany przed oficjalną premierą. Materiał daje jednak pogląd na to, jakie Microsoft ma podejście do dotykowego interfejsu.

Office 2016 dla urządzeń dotykowych ma zadebiutować razem z pełną wersją Windows 10. Będzie to aplikacja uniwersalna, czyli ten sam kod będzie uruchamiany na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach i smartfonach. Niewykluczone, że z tej wersji Office'a można będzie skorzystać nawet na konsoli Xbox One, na którą w przyszłości również ma trafić system Windows 10.

 

źródło: winbeta.org